Jeżeli chodzi o kawy możemy w nich przebierać do woli. Kawa to zaraz po herbacie jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Daje nam bodziec do pracy oraz dzięki niej jesteśmy gotowi do działania. W tym artykule wymienie najpopularniejsze odmiany kawy.

Jeżeli chodzi o kawy możemy w nich przebierać do woli. Kawa to zaraz po herbacie jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Daje nam bodziec do pracy oraz dzięki niej jesteśmy gotowi do działania. W tym artykule wymienie najpopularniejsze odmiany kawy oraz przedstawie sposoby przyrządzania ale także jak tanim kosztem mieć smaczną kawę w domowym zaciszu. Poruszymy także temat ciekawostek na temat kawy.

Proces samego tworzenia kawy polega na wyrośnięciu owoców, dojrzeniu aż dojdą do odpowiedniego koloru. Zebrania i prażenia nasion co do niektórych gatunków.

Teraz przedstawię kilka gatunków kawy:

Arabika jest to kawa jakościowo najlepsza i jedna z najdroższych. Jest lekko kwaskowa oraz posiada czekoladowy posmak. Jeżeli chodzi o smak jest zrównoważona i dzięki temu każdy smakosz mniej czy bardziej wprawiony ją doceni. W porównaniu do Robusty jest delikatna, ale o Robuście już za chwilę...

Robustę odkryto w dziewiętnastym wieku. Rośnie i dojrzewa szybciej od Arabiki. Jest bardziej odporna na warunki klimatyczne oraz można ją uprawiać w bardziej dostępnych partiach gór. Jej smak potrafi powalić nawet bardziej wtajemniczonych jeżeli chodzi o kawę, ponieważ ma ostry, wyrazisty smak. Zawiera więcej kofeiny i jest bardziej gorzka od pozostałych kaw. Występuje na terenach Afrykańskich.

Przedstawiłem teraz dwa najpopularniejsze gatunki kawy. Teraz opowiem jak ją dostać jak ją samemu przyrządzać oraz także o występujących na świecie wariantach.

Kawę zwykła można dostać wszędzie, jeżeli chcemy wyszczególniony gatunek prawdopodobnie też znajdziemy wszędzie czy to przez Internet czy to zamówimy w sklepie lub na portalu.

Pracownicy gdy potrzebuja dawki kofeiny mają o tyle źle (jeżeli ciągle pracują albo nie pamiętają) że nie mogą sobie zamówić, a np chcieliby się teraz napić. Jednakże funkcjonują firmy które zajmują się dostarczaniem kawy do biur bądź firmy wynajmują ekspresy do biur aby pracownicy w wolnym czasie mogli się napić. 

Jest wiele gatunków kaw i sposobów przyrządzenia. Gdybyśmy ciągle to samo pili, nudziło by nam się. Nie uważacie? :)

 

Teraz przedstawię kilka popularnych sposobów przyrządzenia kawy z przepisem.

Kawa po irlandzku:

1/2 filiżanki kawy

1/2 filiżanki whiskey

 

Kawa mrożona.

Kawa włożona do lodówki podana po kilku minutach z lodem.

1 Część kawy na filiżankę i tyle samo mleka.